Главная » Файлы » Для вчителя » Основи художньої естетики [ Добавить материал ]

Тема Графіка
[ Скачать с сервера (40.0 Kb) ] 02.11.2010, 14:58
Мета: поглиблювати знання дітей про графіку як вид мистецтва; вчити відтворювати побачене, врахову¬ючи поняття «холодна кольорова гама»; удосконалювати вміння передавати основні пропорції людини та стилізу¬вати фігуру в русі; виховувати віру в себе, у свої здібності, потребу відтворювати побачене через малюнок.
Матеріал: ґрунтовки (гуаш, туш), картон, шило, олі¬вець, гумка; репродукції картин, рисунки, таблиці “Пе¬редача руху в просторі”, “Будова тіла людини”; таблиця поетапності роботи, повітряні кульки, грамзапис.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу. Теоретичні відомості для учнів. Читання епіграфа.
— Розгляньте репродукції картин, на яких зображена зима, і поміркуйте над такими словами французького ху¬дожника XX століття Ф.Лєже: «Картина — це єдність гар¬монійних пропорцій ліній та поєднань кольорів».
— Як ви гадаєте, що означає слово «гармонія»?(Співвідношення форм і кольорів.)
— У наших роботах ми намагатимемося врахову¬вати ці співвідношення.
II. Підготовка до сприймання нового матеріалу. Ґрунтування.
— Перед вами — заґрунтований аркуш паперу. Що таке ґрунтовка?
— Чим заґрунтований аркуш.
— Які фарби називають гуашевими?
— Яка кольорова гама захована під тушшю?
— Як отримати фіолетовий колір?
—Який настрій створює холодна гама? Прослуховування грамзапису.
—А зараз, враховуючи цю кольорову гаму і прослу¬хану мелодію, спробуйте відгадати тему нашого уроку.
III. Оголошення теми й завдань уроку.
— Отже, тема уроку: «Снігопад». Роботу ми вико¬нуватимемо технікою видряпування.
— А які техніки роботи в образотворчому мисте¬цтві ви ще знаєте?
— Наше завдання — створити живописний твір за допомогою графічних матеріалів.
— Пригадайте, що таке графіка?
— Графіка — - вид образотворчого мистецтва, який охоплює всі різновиди малюнка, виконані олівцем, ву¬глиною, тушшю або відтиснуті на папері зі спеціально підготовленої форми. Відбиток з вирізаного на ліноле¬умі або дереві малюнка називається гравюрою.
- Які з зображених малюнків можна назвати графічними?
— Ми працюватимемо олівцем та шилом. Щотаке шило?
— Пригадайте правила техніки безпеки під час ро¬боти з такими предметами.
— Ескіз зробимо олівцем. Що таке ескіз?
— Продряпуючи, одержимо певний малюнок.
IV. Практична робота.
— На своєму малюнку ви маєте зобразити пейзаж, точніше, снігопад. Що таке пейзаж?
— Погляньте, якими способами можна продряпу¬вати сніг. Але ми зобразимо не тільки снігопад, а ще Й лижника або ковзаняра за вашим вибором.
— Як зобразити людину в русі, ви можете поба¬чити на таблиці.
— Поставте лижника чи ковзаняра у вибраному вами напрямку, виберіть рух.
— Стежте за своєю поставою під час роботи.
— Компонування.
— Поміркуйте, як зкомпонувати малюнок.
— Беріться до роботи, а в ході бесіди ми з'ясуємо значення понять, необхідних нам у роботі. Користуйтеся таблицею будови тіла людини. Пригадайте, що таке фон.
— Що беремо за модуль, зображуючи фігуру лю¬дини?
— Скільки голів поміщається у фігурі людини? А дитини? .
— З яких частин складається фігура людини?
— Чи можуть бути руки коротші за тулуб?
— Пам'ятайте, що довжина ніг — це половина тулуба.
— Що таке пропорції? (Відношення розмірів пред¬мета або їх частин.)
Індивідуальна допомога учням. Масаж пальців, вправи для зору.
— Зверніть увагу, що фігура людини може бути стилізованою. Що це означає? (Стилізація — це спро¬щення форм.)
V. Завдання з елементами розвитку творчих здібностей.
— Чому падає сніг? Скажіть, що таке сніжинка з точки зору Миколая.
— Що таке сніжинка з точки зору весни?
— Надайте сніжинці властивостей живої істоти. Цікаво, якою вона у вас вийде?
— Назвіть предмети, на які схожа сніжинка.
— Поєднайте слова «сніжинка» і «людина» так, щоб утворився фантастичний предмет.
— Коли падає сніг, це добре тому, що...
— Погано, тому що...
— Доберіть до слова «сніжинка» споріднені прикметники
— VI Підсумок уроку
— Ви закінчили свої пейзажі?
— Які кольори переважають? Чому?
— Чи подобається вам пейзаж?
— Ви дуже добре попрацювали . Я вами задоволена . До побачення
Категория: Основи художньої естетики
Просмотров: 870 | Загрузок: 474 | Рейтинг: 0.0/0