Главная » Файлы » Для вчителя » Основи художньої естетики | [ Добавить материал ] |
[ Скачать с сервера (45.5 Kb) ] | 02.11.2010, 14:57 |
Мета: Закріпити знання дітей про пейзаж, про теплі кольори; навчити підбирати палітру до заданої теми; учити малювати акварельними фарбами у техніці “по мокрому” , “по сухому”, пальцем, ”пуантилізм”(малювання мазками), вчити розпізнавати і зображувати різні породи дерев; познайомити учнів із творами видатних художників, поетів і композиторів про осінь; виховувати любов до рідної природи, естетичний смак. Обладнання для вчителя: Білий папір, акварель, пензлі, репродукції картин, записи музики П.І. Чайковського “Пори року”, дитячі малюнки, демонстративний матеріал для дидактичної гри. Обладнання для учнів: Білий папір, акварель, пензлі, баночки з водою, ганчірки. Хід уроку. I. Організаційний момент. Перевірка готовності учнів до уроку. Як гарно сьогодні в кімнаті у нас, І сонечко лагідно світить для вас. Уважними, старанними, охайними ставайте, Фантазуйте, малюйте, руки піднімайте, Завдання усі ви сміливо долайте, Заняття своє вже починайте… Цими словами описував осінь В.Сюсюра. Ця надзвичайна пора року надихала на творчість багатьох поетів, художників і композиторів(стук у двері). - Хто це завітав до нас на урок? Та це ж Чарівниця Осінь. - Мені здалося, що хтось згадував про мене. Я проходила тут недалеко, почула таку лагідну музику, прекрасні вірші і вирішила завітати! - Це дуже гарно і приємно! Наші діти знають ще й інші вірші про тебе. (Діти розповідають вірші) - Якими словами автори віршів називають осінь? (золота, жовтокоса, гордовита, щедра) - А тепер подивіться, як зобразили осінь видатні ху¬дожники. (Робота з репродукціями картин І. Левітана “Золота осінь” і Жуковського “Синя вода”). - А ось як зобразили осінь маленькі художники — учні нашої школи. (Дитячі роботи) - А тепер давайте пригадаємо, як називається картина, на якій зображена природа? (Вчитель читає загадку). Якщо бачиш на картині намальовано садок, Чи ялина , білий іній, чи ставок , або бузок , Може ріки і долини , чи гора до неба аж! Цей малюнок як назвемо? Назвемо його ( пейзаж ). - Отже , як можна назвати усі картини, які ми бачили? (Це пейзажі) Фізкультхвилина . - Я думаю , що настав час трохи відпочити. Люба Осінь допоможи мені! ( всі діти повторюють рухи Осені ). Трава низенька-низенька, Дерева високі-високі, Вітер дерева колише-гойдає, Листя осеніє на землю злітає, Птахи у вирій летять-відлітають, А діти тихенько за парти сідають. III. Повідомлення теми уроку. - Сьогодні, діти, ми з вами намалюємо осінній пейзаж акварельними фарбами. Але перед початком роботи до¬поможіть, будь ласка, заповнити цю палітру. - Які фарби ми підберемо для зображення осіннього лісу? (Жовтий, жовтогарячий, оранжевий, червоний, зелений — усі теплі відтінки) - А які фарби для неба? (Сірі та блакитні) - А для річки? (Синій) - Тепер ми можемо розпочинати роботу. IV. Практична робота. - Згинаємо папір уздовж. Лінія згину — це лінія гори¬зонту. - Змочуємо папір водою. Зафарбовуємо небо (по-мокрому). - Зафарбовуємо землю (залишаємо підсохнути). | |
Просмотров: 1454 | Загрузок: 299 | |