Главная » Файлы » Для вчителя » Інформатика [ Добавить материал ]

Повторення. Підпрограми. Урок
[ · Скачать удаленно (38 Kb) ] 04.08.2010, 15:42
Тема: Повторення. Підпрограми.
Мета: Повторити організацію багатократного виконання групи вказівок (тіла циклу) із вказаною умовою, схему дії кожного із трьох циклів (для, поки, до), використання циклічних структур при складанні програм.
Обладнання: карточки, підручник, комп’ютер, плакати.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання (5 хв).
Задача
Початковий капітал підприємства “ПРОМ-ІНВЕСТ”, що вготовляє мебель, складає 3 000 000 гривнів. Щорічний прибуток підприємства становить 15 відсотків, при чому 20 відсотків вираховується прибуткового податку. Скласти програму для знаходження вартості виготовленої продукції через N років.
Program PROM-INVEST; var i,S:longint; begin write('Ведiть кількість років:'); readln(x); S:=3000000; i:=1;
while i<=N do
begin
S:=S+S*0,15*0,8;
end;
Writeln('Через’,N,’років капітал підприємства становитиме',S);
end.
ІІ. Актуалізація опорних знань (5 хв).
Види підпрограм: процедури та функції:
Процедри
Загальний опис процедури:
Procedure <нгазва>(<список формальних параметрів>);
<розділи описів і оголошення процедури>;
begin
<розділ команд процедури>
end;
Команда виклику:
<назва процедури>(<список фактичних параметрів>);
Функції
Загальний опис функції:
Procedure <нгазва>(<список формальних параметрів>):<тип функції>;
<розділи описів і оголошення функції>;
begin
<розділ команд функції, де має бути така команда: назва:=вираз>
end;
Команда виклику:
<назва>(<список фактичних параметрів>);
Основні поняття:
Формальні та фактичні парметри.
Параметри-аргументи (параметри-занчення) та параметри результати (параметри-змінні).
Локальні та глобальні змінні.
ІІІ. Аналіз складених програм (20 хв).
3.1. Проаналізувати програму знаходження суми площ двох трикутників, в яких одна із сторін спільна, із використанням процедури.
Program Pl;
var a1,b1,a2,b2,c,K,S:real;
Procedure Ploscha(x,y,z:real;var L:real);
var p:real;
begin
p:=(x+y+z)/2;
L:=sqrt(p*sqr(p-x)*sqr(p-y)*sqr(p-z));
end;
begin
S:=0;
readln(a1,b1,a2,b2,c);
Ploscha((a1,b1,c,K);
S:=S+K;
Ploscha((a2,b2,c,K);
S:=S+K;
writeln(S);
end.
3.2. Робота із програмою (pidprogram.exe);
3.3. Проаналізувати програму знаходження значення функції із використанням функції tg.
Program Myfunc;
var x,y:real;
Function tg(x:real):real;
begin
tg:=sin(x)/cos(x);
end;
begin
writeln(‘Введіть x:’);
readln(x);
y:=tg(x);
y:=tg(x)+1/tg(x)+sqr(tg(x);
writeln(‘y=’,y:5:2);
end.
IV. Самостійна робота (14 хв)
Скласти програми до наступних задач:
4.1. Знайти площу бічної поверхні паралепіпеда, використовуючи процедуру;
4.2. Знайти значення виразу y:=ctg(x)+1/sqr(tg(x)), використавши функцію ctg(x), якщо х=3,5;
V. Домашнє завдання (1 хв).
Підготуватись до тематичної атестації з теми: “Повторення: алгоритми, програми лінійної та розгалуженої структури, цикли, підпрограми”.
Категория: Інформатика | Добавил: referatwm
Просмотров: 312 | Загрузок: 155 | Рейтинг: 0.0/0