Главная » Файлы » Для вчителя » Інформатика | [ Добавить материал ] |
[ · Скачать удаленно (106.5 Kb) ] | 02.08.2010, 21:39 |
Тема. Загальна інформація про табличний процесор. Основні понят¬тя. Робота з інформацією: введення, редагування, копіювання, пере-міщен¬ня, формату¬вання. Мета: Навчальна: • ознайомити учнів з інтерфейсом табличного процесора Microsoft Excell; • сформувати знання: комірка, координата комірки, способи копію-вання, ре¬дагування та форматування даних; • сформувати навички роботи з даними, розташованими в комірках, на при¬кладах виконання найпростіших операцій. Розвивальна: • розвиток пам'яті, розвиток уважності, зорової та моторної коорди-нації. Виховна: • формування інтересу до вивчення нових інформаційних технологій; • формування навичок зібраності, уважності, акуратності в роботі з таб-лич¬ними даними. Дидактичні матеріали: файл Завдання 1.xls. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Хід уроку 1. Організація класу до заняття (1 хв). 2. Актуалізація знань (4 хв). Запитання до учнів. У чому полягає основне призначення Microsoft Word? Прогнозо¬вана відповідь учнів. Текстовий процесор Microsoft Word допомагає у формуванні текстово¬го до-кумента практично будь-якого рівня складності. Згадайте найперше призначення комп'ютера, яке походить від анг¬лійського слова computer (обчислювач). Необхідність обробки число-вих даних і дотепер не втратила своєї актуальності. Більшість число-вих да¬них, що підлягають обробці в різноманітних сферах людської дія-льності, можуть бути подані у вигляді таблиць. До того ж, у вигляді таблиць можна подати текстові дані. Назвіть приклади текстових даних (імена, захворювання, назви товарів, назви міст тощо). У вигляді таблиць можна подати дані, які містять дати. Запитання до учнів. Чим робота з датами відрізняється від роботи з текстом? Прогнозована відповідь учнів. На відміну від роботи з текстовими даними, для дат можна обчислювати проміжки в днях, місяцях, роках. Справді, але для таких розрахунків треба враховувати непросту побу¬дову сучасного григоріанського календаря. Зрозумілі особливості роботи з годи¬нами, хвилинами і секундами. Всі ці види даних можуть входити до реальних таблиць одночасно. Життя може вимагати їхньої обробки різно¬го рівня — від простого зведення у вигляді зручної таблиці до досить склад¬них інженерних, статистичних, фінансових обчислень. Інструмент, який дає змогу виконувати такі розрахунки і вимагає від фахівця у своїй галузі мінімальних навичок ро¬боти з комп 'ютером, є надзвичайно корисним. Мотивація вивчення теми (3 хв). Ми приступаємо до вивчення програми, яка допоможе нам опрацьову¬вати дані, подані у вигляді таблиці. Це наступна частина пакета Microsoft Office — табли-чний процесор Microsoft Excell. Запитання до учнів. Як би ви переклали слова Executable та cell. Прогнозована відповідь учнів: Executable — той, що може бути виконаний; cell —комірка. Тобто це — комі-рка, яка може бути виконаною. Правильно, тому Excell іноді перекладають як «жива комірка». Завдання уроку: • запуск і ознайомлення з системою меню та панеллю інструментів таб¬лич-ного процесора Microsoft Excell; • введення даних у комірки з клавіатури; • прискорене введення даних, робота з рядами даних; • оформлення таблиць за прикладами; • робота з кнопкою Автосумма. 3. Викладання нового матеріалу (10 хв). Запуск Microsoft Excell. Завантажте програми Microsoft Excell і Microsoft Word. Порівняйте їхні ін-терфейси. Знайдіть спільні елементи інтерфейсу цих програм. Прогнозована відповідь учнів. 1. У назві вікна присутня назва документа. 2. Майже збігаються рядки меню. 3. Багато спільних кнопок на панелі інструментів. Знайдіть відмінності в інтерфейсі Microsoft Excell і Microsoft Word. Прогнозована відповідь учнів. 1. У рядку меню немає пункту «Таблиця», але з'явився пункт «Дані». 2. Відрізняються деякі кнопки панелі інструментів. 3. Значно відрізняється вигляд робочої області програм. На відміну від робо-чої області Microsoft Word, в Excell вікно документа поділене на клітинки. Правильно, клітинки, які ви бачите, називаються комірками. Введіть дані в комірку. Запитання до учнів. Де відобразилися введені дані? Прогнозована відповідь учнів. У самій комірці і в рядку під панеллю інструментів. Так, цей рядок називається рядком формул. Редагувати дані мож¬на як без¬посередньо в комірці, так і в рядку формул. Координати комірок Ви, напевне, грали в «Морський бій». Запитання до учнів. Як у цій грі позначаються клітинки? Наведіть приклади. Прогнозована відповідь учнів. Наприклад, А5. Стовпчики позначаються буквами, а рядки — циф¬рами. Такий самий принцип покладений і в основу адресації комірок в Microsoft Excell. Скористайтесь прокруткою вікна і подивіться на спосіб задання координат. Зверніть увагу, що стовпчики позначають¬ся ла-тин¬ськими літерами. Якщо ми бажаємо звернутися до кількох комірок, що утво¬рюють неперервний блок, то повинні вказати коор¬динату ліво-го верхнього і правого нижнього кутів блоку, розділених двокрапкою. Наприклад, С1:Р10. Такі блоки називаються діапазонами. Копіювання даних Запитання до учнів. Як би ви копіювали дані Microsoft Word? Прогнозована відповідь учнів. 1. За допомогою кнопки панелі інструментів. 2. За допомогою комбінацій клавіш Ctrl+C і Ctrl+V. 3. Перетягуванням при натиснутій клавіші Ctrl. В Excell всі ці правила також працюють. До того ж з'являються і додат¬кові. Наприклад, копіювання діапазонів, підготовлених як ряди даних. На практичній роботі ми опрацюємо правила використання рядів. Автосума Введіть 5 чисел в діапазон А1:А5. Активізуйте комірку А6, на панелі інстру-ментів клацніть на кнопці Автосумма і натисніть Enter. Запитання до учнів. Що з'явилося в комірці А6? Прогнозована відповідь учнів. Сума значень діапазону А1:А5. 4. Практична робота(15 хв). Завдання 1 і Завдання 2. Завдання 1. Розробити в Excell подану нижче таблицю № з/п П.І.Б. Стать Кількість днів на лікарня-них 1кв. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Разом Під час розробки шапки таблиці використати об'єднання комірок: | |
Просмотров: 480 | Загрузок: 154 | |