Главная » Файлы » Для вчителя » Інформатика [ Добавить материал ]

Конспект уроку по темі "Вкладені цикли" Конспект
[ Скачать с сервера (36.0 Kb) ] 26.01.2010, 23:45

Тема: Вкладені цикли

Мета: навчити
створювати програми з вкладеними циклами; розвивати логічне мислення, увагу;
виховувати організованість.

Обладнання: TP.7.1

Хід уроку

І.
Організаційний момент

Вправа „Енерджайзер”

ІІ.
Актуалізація опорних знань. Перевірка д/з.

• що таке лічильник?

• що таке лічильник в
програмуванні? Як він описується і працює?

ІІІ. Мотивація вивчення нового матеріалу.

Який принцип роботи спідометра?
Демонструю результат роботи програми”Спідометр”(додаток)

ІІІ. Пояснення нового матеріалу

Повідомляю тему, мету уроку.

@      Тілом циклу може бути знову циклічна
структура. Такі цикли називають вкладеними. Цикл, що містить у собі
інший цикл, називається зовнішнім, а цикл, що міститься в тілі іншого циклу, -
внутрішнім. Як зовнішній, так і внутрішній цикли мо­жуть бути з параметром,
передумовою чи післяумовою.

@      Вкладені цикли
характеризуються рівнями вкладення. Зовнішній цикл має рівень вкладень 0,
внутрішній - 1. Якщо ж тілом цього внутрішнього циклу знову є цикл, то його
рівень вкладення буде 2 і т.д. У цьому випадку цикл з рівнем вкладення 1 є
внутрішнім щодо циклу 2. Обмежень на глибину вкладення циклів (тобто кількість
рівнів) у мові Паскаль немає, вони ви­никають на етапі реалізації внаслідок
обмежень пам'яті кон­кретного комп'ютера.

@      Параметри циклів
у випадку вкладених циклів змінюються так: спочатку змінюється параметр
внутрішнього циклу, набу­ваючи всіх своїх значень. Потім зовнішній цикл змінить
зна­чення на один крок і знову параметр внутрішнього циклу набуде всіх значень.
Так триває доти, доки параметр зовнішнього циклу не набуде всіх своїх значень.
Якщо глибина вкладення дорівнює
k і кількість
повторень кожного циклу -
N0, N1, ...Nk, то тіло циклу A>ro рівня повториться N=N0*Nl*-*Nk разів.

 

Задача. Вивести на екран таблицю множення чисел
від 1 до 9.

Розв’язання:

Program rrrr;

var i, j : byte;

 

begin

    for i:=1 to 9 do

        begin

writeln;

for j:=1 to 9 do
write(i,’*’,j,’=’,i*j:8)

        end;

end.

 

 

Задача: Обчислити:

1+1/2+1/3+1/4+…+1/n+2/1+2/2+2/3+2/4+…+2/n+3/1+3/2+3/3+…+3/n.

Розв’язання:

Program rrrr;

var i, j, n : byte;

begin

    readln (n);

    for i:=1 to 3 do

        begin

writeln;

for j:=1 to n do S:=S+i/j

        end;

    write(’S=’,S:8)

end.

 

IV. Закріплення вивченого

 

Далі
пропоную учням розв’язати само
стійно: 

Вивести на екран
таблицю множення чисел: від 10 до 19; від 20 до 29; …

 

V. Повідомлення підсумків. Повідомлення
д/з

 

Обчислити: 10+10/2+10/3+10/4+20/1+20/2+20/3+20/4+30/1+30/2+30/3+30/4.

(Аналізую розв’язання задачі)



Додаток

Програма „Спідометр”

 

Program
Spidometr;

uses
crt;

var
i,j,k:integer;

Begin

 Writeln(‘Імітація роботи спідометра’);

 for i:=0 to 9 do

       for j:=0 to 9 do

             for
k:=0 to 9 do

              
begin

                    clrscr;

           
        gotoxy(40,20);

                    write(i,' ',j,' ',k,' ');

                    delay(2000);

              
end;

   readln;

End.

Категория: Інформатика | Добавил: referatwm | Теги: конспект уроку, по темі Вкладені цикли
Просмотров: 984 | Загрузок: 239 | Рейтинг: 4.0/1