Главная » Файлы » Для вчителя | [ Добавить материал ] |
В разделе материалов: 1092 Показано материалов: 591-600 |
Страницы: « Попередні 1 2 ... 58 59 60 61 62 ... 109 110 Наступні » |
Підпрограми - процедури
Корoткий опис: Підпрограми - процедури.
План - конспект уроку
План - конспект уроку
Підпрограми - процедури
Мета уроку:
1. Познайомити учнів з процедурами , будувати програми, блок-схеми, якы містять в собі довільні процедури;
2. Навчити учнів якісно процедури при складанні найпростіших програм;
3. Розвивати вміння виділяти головне у розглянутомі матеріалі, порівнювати, узагальнювати, логічно викладати свої думки;
4. Привити інтерес до предмету інформатики.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Прилади та матеріали: операційна система Windows, мова програмування Turbo Pascal;
План уроку
„ЗАБОРОНЕНА ЗОНА”
Корoткий опис: План-конспект
виховного заходу для 10-11 класів
„ЗАБОРОНЕНА ЗОНА”
Тема. Вступ до інформатики та обчислювальної техніки.
Мета. Закріпити знання з теми, розширити та поглибити їх, розвивати логічне мислення, виявити здібних учнів, зацікавити вивченням предмету, удосконалювати групову форму роботи учнів, виховувати почуття колективізму.
Обладнання і матеріали. Твір Дж.Байрона, кросворди, аркуші з прапорцевою абеткою та із прапорцевими завданнями, вірші із зашифрованими числами, аркуші паперу із таблицею ASCII.
виховного заходу для 10-11 класів
„ЗАБОРОНЕНА ЗОНА”
Тема. Вступ до інформатики та обчислювальної техніки.
Мета. Закріпити знання з теми, розширити та поглибити їх, розвивати логічне мислення, виявити здібних учнів, зацікавити вивченням предмету, удосконалювати групову форму роботи учнів, виховувати почуття колективізму.
Обладнання і матеріали. Твір Дж.Байрона, кросворди, аркуші з прапорцевою абеткою та із прапорцевими завданнями, вірші із зашифрованими числами, аркуші паперу із таблицею ASCII.
СУБД (Access). 16 год.
Корoткий опис: Тематичне планування
СУБД (Access). 16 год.
1. База даних. Системи управління базами даних.
2.ACCESS. Принцип роботи. Основні поняття.
3.Робота з таблицями. Створення таблиці.
4.Практична робота N1:''Створення та редагування структури таблиці ''.
5.Робота з таблицею. Редагування структури. Редагування даних.
6.Пошук, відбір, сортування даних.
7.Практична робота №2:'Опрацювання таблиці. 'Сортування та відбір даних''.
8.Форма. Створення форми
9. Практична робота №3:''Виведення форми ''
10. Зв'язок між таблицями.
11. Практична робота №4:'' Створення зв'язку між таблицями ''
12.Створення запиту.
13.Практична робота №5: ''Відбір та виведення даних за допомогою запитів''.
СУБД (Access). 16 год.
1. База даних. Системи управління базами даних.
2.ACCESS. Принцип роботи. Основні поняття.
3.Робота з таблицями. Створення таблиці.
4.Практична робота N1:''Створення та редагування структури таблиці ''.
5.Робота з таблицею. Редагування структури. Редагування даних.
6.Пошук, відбір, сортування даних.
7.Практична робота №2:'Опрацювання таблиці. 'Сортування та відбір даних''.
8.Форма. Створення форми
9. Практична робота №3:''Виведення форми ''
10. Зв'язок між таблицями.
11. Практична робота №4:'' Створення зв'язку між таблицями ''
12.Створення запиту.
13.Практична робота №5: ''Відбір та виведення даних за допомогою запитів''.
Access. Робота з фільтрами і запитами.
Корoткий опис: Тема
Access. Робота з фільтрами і запитами.
Мета
Уміти конструювати фільтри і запити для відшукання інфор¬мації у базі даних. Знати різницю між запитами: на вибірку, параметричними, на внесення змін у БД, на доповнення, вилучення, копіювання, створення, обчислення.
План роботи 1
1. Команда Знайти.
2. Робота з фільтрами.
3. Запит на вибірку з простою числовою умовою.
4. Запит на вибірку з умовою по текстовому полю.
5. Запит з параметром.
Access. Робота з фільтрами і запитами.
Мета
Уміти конструювати фільтри і запити для відшукання інфор¬мації у базі даних. Знати різницю між запитами: на вибірку, параметричними, на внесення змін у БД, на доповнення, вилучення, копіювання, створення, обчислення.
План роботи 1
1. Команда Знайти.
2. Робота з фільтрами.
3. Запит на вибірку з простою числовою умовою.
4. Запит на вибірку з умовою по текстовому полю.
5. Запит з параметром.
Поняття форми. Способи створення форм.
Корoткий опис: Тема уроку: Поняття форми. Способи створення форм.
Мета уроку: Показати необхідність роботи з формами в Access. Розглянути способи створення форм. Навчитися створювати прості автоформи. Познайомитися з роботою Майстра форм.
План уроку:
1. Необхідність форм. (загальне обговорення)
2. Простий спосіб створення форм — створення автоматичних форм.
3. Створення автоматичних форм на основі учбових таблиць і запитів.
4. Знайомство з Майстром форм.
5. Створення форми за допомогою Майстра.
Мета уроку: Показати необхідність роботи з формами в Access. Розглянути способи створення форм. Навчитися створювати прості автоформи. Познайомитися з роботою Майстра форм.
План уроку:
1. Необхідність форм. (загальне обговорення)
2. Простий спосіб створення форм — створення автоматичних форм.
3. Створення автоматичних форм на основі учбових таблиць і запитів.
4. Знайомство з Майстром форм.
5. Створення форми за допомогою Майстра.
“Табличний процесор Microsoft Excel ” ІІ варіант
Корoткий опис: Завдання 1. (3 б.)
Впишіть пропущені слова у наступні речення, пов’язані з Excel:
1. _______________________________ - це графічний спосіб представлення інформації в Excel.
2. Файл Excel за замовчуванням називається ______________________________________________
3. Аркуш може містити ____________ рядків.
4. A, B, C, D, E, F… – це назви ______________________ в табличному процесорі.
5. Комірка, з якою в даний момент працює користувач або яка виділена, називається _____________________________ або __________________________________ коміркою.
6. Сукупність визначених комірок (наприклад, А4: В7) називається _________________________
Впишіть пропущені слова у наступні речення, пов’язані з Excel:
1. _______________________________ - це графічний спосіб представлення інформації в Excel.
2. Файл Excel за замовчуванням називається ______________________________________________
3. Аркуш може містити ____________ рядків.
4. A, B, C, D, E, F… – це назви ______________________ в табличному процесорі.
5. Комірка, з якою в даний момент працює користувач або яка виділена, називається _____________________________ або __________________________________ коміркою.
6. Сукупність визначених комірок (наприклад, А4: В7) називається _________________________
“ОСНОВИ ІНТЕРНЕТУ” ДЛЯ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ
Корoткий опис: Пояснювальна записка
Метою курсу за вибором «Основи Інтернету» є формування важливої складової інформаційної культури учнів — знань та вмінь, необхідних для повноцінного та ефективного використання світового інформаційного простору. Завданнями курсу є розвинення в учнів уміння знаходити й систематизувати необхідну інформацію, спілкуватися за допомогою електронних засобів обміну інформацією, використовувати й самостійно освоювати сучасні програмні засоби, формування в учнів теоретичної бази, необхідної для подальшого самостійного освоєння Інтернет-простору, та зрештою, розширення світогляду учнів.
Мета курсу досягається насамперед через практичне оволодіння учнями навичками роботи в світовому інформаційному просторі, використання сучасних програмних засобів роботи в Інтернеті, виконання завдань, що вимагають активного спілкування за допомогою електронних засобів обміну інформацією.
Програма складається з:
- пояснювальної записки, де описано мету та завдання курсу, особливості організації навчально-виховного процесу та перелік програмно-технічних засобів, необхідних для успішного проведення курсу;
- змісту навчального матеріалу та вимог до навчальних досягнень учнів;
- додатків, у яких наведено критерії оцінювання рівня навчальних досягнень учнів та список навчально-методичної літератури.
Курс розраховано на вивчення протягом одного півріччя, по одній годині на тиждень, навчання за програмою курсу може проводитися також протягом 8–9 тижнів, по дві години на тиждень. Особливістю курсу є те, що він вимагає наявності швидкісного інтернет-з’єднання (від 64К/с, якщо використовується 10–15 учнівських комп’ютерів), але може бути успішно проведений і за наявності повільного з’єднання в режимі віддаленого доступу — в цьому випадку вчителю слід попередньо завантажувати деякі інтернет-ресурси, або ж організовувати роботу учнів у групах так, щоб в онлайновому режимі працювало не більше трьох учнів водночас. У разі відсутності швидкісного з’єднання робота за програмою курсу може бути подовжена на 3–4 години. Крім того, окремі питання можуть вивчатися лише в режимі ознайомлення.
Курс орієнтований на практику: протягом 17 навчальних годин заплановано проведення 9 практичних робіт, які є найважливішою складовою курсу. Слід також зазначити, що для виконання практичних завдань учням має бути відведено не менше половини загального навчального часу, на виконання кожної з практичних робіт 2–6, 8, 10 — не менше 30 хв., а кожна з практичних робіт 7 та 9 має виконуватися в два етапи, по 20–25 хв. кожний. Практичні роботи 1–3, 6, 8, 10 можуть виконуватись учнями індивідуально, а роботи 2–5, 7 та 9 — лише колективно.
Для навчально-методичного забезпечення курсу окрім відповідних підручників і навчальних посібників необхідні такі технічні й програмні засоби:
1. Комп’ютерний клас з локальною мережею Windows та доступом до Інтернету з усіх учнівських комп’ютерів.
2. Веб-браузер, установлений на всіх комп’ютерах.
3. Програма для роботи з електронною поштою.
4. Програма для обміну миттєвими повідомлення.
5. FTP-клієнт.
6. Програма для завантаження файлів.
7. Програвачі, що дозволяють відтворювати різноманітні мультимедійні файли.
Метою курсу за вибором «Основи Інтернету» є формування важливої складової інформаційної культури учнів — знань та вмінь, необхідних для повноцінного та ефективного використання світового інформаційного простору. Завданнями курсу є розвинення в учнів уміння знаходити й систематизувати необхідну інформацію, спілкуватися за допомогою електронних засобів обміну інформацією, використовувати й самостійно освоювати сучасні програмні засоби, формування в учнів теоретичної бази, необхідної для подальшого самостійного освоєння Інтернет-простору, та зрештою, розширення світогляду учнів.
Мета курсу досягається насамперед через практичне оволодіння учнями навичками роботи в світовому інформаційному просторі, використання сучасних програмних засобів роботи в Інтернеті, виконання завдань, що вимагають активного спілкування за допомогою електронних засобів обміну інформацією.
Програма складається з:
- пояснювальної записки, де описано мету та завдання курсу, особливості організації навчально-виховного процесу та перелік програмно-технічних засобів, необхідних для успішного проведення курсу;
- змісту навчального матеріалу та вимог до навчальних досягнень учнів;
- додатків, у яких наведено критерії оцінювання рівня навчальних досягнень учнів та список навчально-методичної літератури.
Курс розраховано на вивчення протягом одного півріччя, по одній годині на тиждень, навчання за програмою курсу може проводитися також протягом 8–9 тижнів, по дві години на тиждень. Особливістю курсу є те, що він вимагає наявності швидкісного інтернет-з’єднання (від 64К/с, якщо використовується 10–15 учнівських комп’ютерів), але може бути успішно проведений і за наявності повільного з’єднання в режимі віддаленого доступу — в цьому випадку вчителю слід попередньо завантажувати деякі інтернет-ресурси, або ж організовувати роботу учнів у групах так, щоб в онлайновому режимі працювало не більше трьох учнів водночас. У разі відсутності швидкісного з’єднання робота за програмою курсу може бути подовжена на 3–4 години. Крім того, окремі питання можуть вивчатися лише в режимі ознайомлення.
Курс орієнтований на практику: протягом 17 навчальних годин заплановано проведення 9 практичних робіт, які є найважливішою складовою курсу. Слід також зазначити, що для виконання практичних завдань учням має бути відведено не менше половини загального навчального часу, на виконання кожної з практичних робіт 2–6, 8, 10 — не менше 30 хв., а кожна з практичних робіт 7 та 9 має виконуватися в два етапи, по 20–25 хв. кожний. Практичні роботи 1–3, 6, 8, 10 можуть виконуватись учнями індивідуально, а роботи 2–5, 7 та 9 — лише колективно.
Для навчально-методичного забезпечення курсу окрім відповідних підручників і навчальних посібників необхідні такі технічні й програмні засоби:
1. Комп’ютерний клас з локальною мережею Windows та доступом до Інтернету з усіх учнівських комп’ютерів.
2. Веб-браузер, установлений на всіх комп’ютерах.
3. Програма для роботи з електронною поштою.
4. Програма для обміну миттєвими повідомлення.
5. FTP-клієнт.
6. Програма для завантаження файлів.
7. Програвачі, що дозволяють відтворювати різноманітні мультимедійні файли.
Історія розвитку обчислювальної техніки
Корoткий опис: Історія розвитку обчислювальної техніки
«Комп'ютерні презентації».
Корoткий опис: Тема: «Комп'ютерні презентації».
Цілі уроку:
• допомогти учням отримати уявлення про мультимедіа, познайомитися з програмою для створення мультимедійних презентацій.
• виховання інформаційної культури учнів, уважності, акуратності, дисциплінованості, посидючості.
• розвиток мислення, пізнавальних інтересів, навиків роботи на комп'ютері, роботи з мультимедійними програмними засобами.
Устаткування:
дошка, комп'ютер, комп'ютерна презентація.
План уроку:
I. Орг. момент.
II. Актуалізація знань.
III. Теоретична частина.
IV. Практична частина.
V. Д/з (2 мін)
VI. запитання учнів.
VII. Підсумок уроку.
Хід уроку:
I. Орг. момент.
Цілі уроку:
• допомогти учням отримати уявлення про мультимедіа, познайомитися з програмою для створення мультимедійних презентацій.
• виховання інформаційної культури учнів, уважності, акуратності, дисциплінованості, посидючості.
• розвиток мислення, пізнавальних інтересів, навиків роботи на комп'ютері, роботи з мультимедійними програмними засобами.
Устаткування:
дошка, комп'ютер, комп'ютерна презентація.
План уроку:
I. Орг. момент.
II. Актуалізація знань.
III. Теоретична частина.
IV. Практична частина.
V. Д/з (2 мін)
VI. запитання учнів.
VII. Підсумок уроку.
Хід уроку:
I. Орг. момент.
Малюнки у paint
Корoткий опис: Завдання для учнів.