Главная » Файлы » Для вчителя | [ Добавить материал ] |
В разделе материалов: 1092 Показано материалов: 511-520 |
Страницы: « Попередні 1 2 ... 50 51 52 53 54 ... 109 110 Наступні » |
Алгоритм пошуку в табличних величинах елементів із деякою властивістю. Складання алгоритмів та програм на опрацювання табличних величин.
Мета: Навчити учнів правильному складанню алгоритмів по пошуку елементів із заданою властивістю. Навчити виконувати операції над елементами таблиці. Розвивати в учнів інтерес до вивчення предмету.
Тип уроку: Урок ивчення нового матеріалу.
Хід уроку
Питання до екзамену з “Поглибленого вивчення інформатики в школі”.
Завдання 1.
1. Перерахуйте основні функції DOS.
2. Які основні складові DOS?
3. Які функції файлової системи?
4. Вкажіть призначення драйверів зовнішніх пристроїв.
5. Які функції командного процесора?
6. З яких основних модулів складається MS-DOS?
7. Які функції кожного з модулів MS-DOS?
8. Де розміщується кожен з модулів MS-DOS?
9. Як відбувається завантаження операційної системи MS-DOS?
10. Як розподіляються функції між модулем BIOS та IO.SYS?
11. Які програми здійснюють опрацювання переривань низького та високого рівня?
Питання до екзамену з “Поглибленого вивчення інформатики в школі”.
“Поглибленого вивчення інформатики в школі”.
1. Доцільність вивчення інформатики в молодших і середніх класах.
2. Зміст програми при поглибленому вивченні інформатики для різних вікових категорій.
3. Мова програмування Лого як засіб розвитку в школярів молодшого та середнього віку алгоритмічного і логічного мислення.
4. Організація і проведення щкільних, районних олімпіад юних програмістів. Зразки завдань.
ОСНОВИ ІНФОРМАТИКИ ТА ОБЧИСЛЮВАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ
В основу даної програми покладено діючу програму шкільного курсу “Основи інформатики та обчислювальної техніки” [1] з урахуванням проекту державного стандарту загальної середньої освіти в Україні стосовно шкільного курсу “Основи інформатики” [2] та концепції інформатизації загальноосвітніх навчальних закладів [З].
Метою курсу є формування теоретичної бази знань учнів з основ інформатики та практичних навичок використання засобів сучасних інформаційних технологій у повсякденній практичній, зокрема навчально-пізнавальній, діяльності учнів.
До теоретичної бази знань відносяться: уявлення про інформацію та її властивості, інформаційні процеси та інформаційні системи, формулювання проблем і постановка задач, загальні принципи розв'язування задач за допомогою комп'ютера з використанням програмного забезпечення загального та навчального призначення, побудова відповідних інформаційних (зокрема, математичних) моделей, основи алгоритмізації і програмування, принципи будови та дії комп'ютера, уявлення про можливості використання глобальної мережі Інтернет, пошук потрібної інформації.
До практичних навичок відносяться: навички роботи з пристроями введення-виведення інформації, програмним забезпеченням загального та навчального призначення: редакторами текстів, графічними редакторами, електронними таблицями. Системами управління базами даних, інформаційно-пошуковими системами, педагогічними програмними засобами, програмами-броузерами для перегляду гіпертекстових сторінок; програмами для роботи з електронною поштою і телеконференціями; навички пошуку інформації в глобальній мережі Інтернет, навички створення гіпертекстових сторінок тощо; навички складання, описування та реалізації деяких алгоритмів і програм з використанням засобів навчальної алгоритмічної мови та реальних мов програмування й операційних систем.
Мета курсу досягається через практичне оволодіння учнями навичками роботи з основними складовими сучасного програмного забезпечення комп'ютерів, через ознайомлення з функціональним призначенням основних пристроїв комп'ютера та принципами їх будови та дії, основами технології розв'язування задач за допомогою комп'ютера, починаючи від постановки задачі й побудови відповідних інформаційних моделей і закінчуючи інтерпретацією результатів, отриманих за допомогою комп'ютера.
Програма курсу розрахована на вивчення основ інформатики за умов постійного доступу учнів до комп'ютерів. Вивчення курсу сплановано на 2 роки (10—11 кл.) з розрахунку 144 години (2 години на тиждень).
Залежно від типу обчислювальної техніки, складу наявного науково-методичного та програмного забезпечення вчитель може самостійно добирати методичні шляхи розв'язування освітніх завдань курсу, вносити необхідні корективи в порядок вивчення тем програми, а також змінювати кількість годин, необхідних для засвоєння навчального матеріалу з окремих тем програми. Окремі питання програми можуть вивчатися тільки в порядку ознайомлення. Відповідно до обраної методики вивчення курсу вчитель може дібрати відповідні навчальні посібники та дидактичне забезпечення, віддаючи перевагу тим чи іншим з них або ж певним чином поєднуючи їх.
Основні складові курсу доцільно розподілити так:
ЗАВДАННЯ СТУДЕНТУ-ПРАКТИКАНТУ з інформатики
з інформатики
1. Познайомитися iз школою, адмiнiстрацiїю, керiвниками педпрактики вiд школи, календарним планом з інформатики, планом гурткових занять тощо.
2. Вiдвiдати, запротоколювати i проаналiзувати 6 урокiв інформатики і ін. предметів.
3. Освоїти роботу з шкільними комп’ютерами, з локальною комп’ютерною мережею.
навчальна алгоритмічна мова
Алгоритмічна мова це система позначень і правил, призначених для запису алгоритмів і їх виконання. Алгоритмічних мов є багато. Тут буде розглядатись один із варіантів навчальної алгоритмічної мови.
Алфавіт мови.
1. Арабські цифри 0,1,2,...,9
2. Великі і малі букви українського і латинського алфавітів
3. Спеціальні знаки
а) знаки арифметичних дій
+ додавання
- віднімання
* множення
/ ділення
різні команди у програмуванні (мова Лого)
Завдання 1. Написати програму мовою Лого.
Вимоги до програми: Значення аргументів вводити в процедуру з клавіатури.
Варіанти
1. За введеними номерами місця року вказати квартал.
2. З’ясувати, чи існує трикутник із заданими формулами.
3. З’ясувати, чи попадає точка з координатами (х, у) в круг радіуса R центр якого міститься в початку координат.
4. Обчислити або видати відповідне повідомлення у випадку, якщо вираз не має змісту.
робота на ПЕОМ під керуванням MS-DOS
До кожної з тем наводиться ряд контрольних запитань. Для багатьох питань в кінці методичного посібника наводяться відповіді, що за відсутності достатньої кількості необхідної літератури сприяє кращій підготовці студентів до лабораторних робіт.
Методичні вказівки з успіхом можуть бути використані не тільки при підготовці майбутніх вчителів інформатики, але й при освоєнні роботи з ПЕОМ студентами будь-яких інших спеціальностей.
«Інформатика, 9 клас» (35 год.)
Інформатика. Інформаційні процеси.
Інформація. Інформаційні повідомлення. Види інформаційних повідомлень. Властивості інформації.
Способи оцінювання кількості інформації. Довжина двійкового коду.
Об’єкти та їх властивості. Експериментально-дослідна робота № 1 «Методи обробляння інформації»
Інформатика як наука і навчальний предмет
1. Інформатика як наука і навчальний предмет у загальноосвітній школі. Мета викладання інформатики у загальноосвітній школі. Безмашинний і машинний варіанти навчання ОІОТ
2. Програмне забезпечення ШКІ. Класифікація педагогічних засобів. Приблизний склад програмного забезпечення.
3. Негативні сторони інформатизації. Шляхи їх нейтралізації.
4. Специфіка уроку інформатики. Підготовка вчителя до уроку. Організація і проведення різних типів уроків з інформатики.