Главная » Файлы » Для вчителя » Інформатика | [ Добавить материал ] |
В категории материалов: 735 Показано материалов: 81-90 |
Страницы: « Попередні 1 2 ... 7 8 9 10 11 ... 73 74 Наступні » |
Сортировать по: Даті · Назві · Завантаженням · Переглядам
“Технологія включення в документ Microsoft Word формул редактора Microsoft Equation 3.0.”
Мета: Вивчити технологію включення формул в текстовий редактор Microsoft Word.
Обладнання: Комп’ютери Pentium III, пошук-1, програмне забезпечення: Windows’98, Microsoft Office’2000, Microsoft Equation 3.0, тестова програма Word, роздатковий матеріал, журнали «Мой компютер» №1-6 за 2006 рік.
Тип уроку: Комбінований .
цикл «Доки». Команди WHILE i REPEAT.
Мета: продовжити формувати в учнів вміння і навички за-стосовувати вказівку повторення WHILE i REPEAT до складання програм; розвивати вміння нестандартно мислити; виховувати наполегливість, старанність, пра-целюбність.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Контрольні запитання
1. Що таке цикли?
2. Як записується і виконується вказівка повторення з передумовою?
3. Як записується і виконується вказівка повторення з післяумовою?
4. Яка різниця між вказівками повторення з передумовою і після умовою?
5. Як записується і виконується вказівка повторення з параметром?
6. Як організовується вихід з вказівок повторення?
7. Чи можна всередині тіла вказівки повторення з параметром змінювати параметр циклу?
Вправи.
Задача 1. Виведіть на екран 15 перших елементів числової послідовності, починаючи з першого, загальний елемент якої має вигляд .
Задача 2. Визначте скільки серед елементів послідовності , , є від’ємних.
Задача 3. Обчисліть суму від’ємних значень елементів послідовності , де і змінюється від 1 до 25.
ІІІ. Закріплення вмінь і навичок учнів за¬стосовувати вказівку повто-рення WHILE i REPEAT до складання програм.
Цикл уроків з теми “Бази даних” (12 годин)
№
уроку Тема уроку к-ть годин
1
Бази даних. Фактографічні й документальні бази даних. Ієрархорична, мережева, реляційна модель бази даних. Основні об’єкти баз даних. СУБД. 2
2 Проектування БД. Створення структури таблиці реляційної БД. Типи даних, які використовуються в БД. Введення та редагування БД.
Практична робота: “Створення структури БД, введення та редагування даних” 2
3
Впорядкування даних, пошук даних за зразком в таблиці. Використання простих фільтрів для пошуку даних у БД. Використання розширеного фільтра.
Практична робота: “Впорядкування, пошук та фільтрація даних в базі даних” 2
5
Запити. Призначення. Створення простих запитів. Запити з параметрами. Перехресні запити. Запити на зміну даних. Зв’язкі в таблицях.
Практична робота “Створення простих запитів. Перехресні запити. Запити на зміну даних”.
Форми. Призначення та режими роботи з формами. Створення простих форм. Способи створення форм.
Практична робота “Створення форм”. 2
6 Створення звітів за допомогою майстра.
Тематична контрольна робота теми Бази даних 2
цикли.
Мета: ввести поняття циклу, способів їх опису, формувати в учнів вміння складати алгоритми з використанням циклів; розвивати пам’ять, мислення; виховувати старанність, працелюбність наполегливість.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Контрольні запитання
1. Наведіть приклади запису операторів введення-виведення.
2. Які види розгалужень вам відомі?
3. Що таке неповний умовний оператор?
4. Що таке оператор вибору?
5. Що таке прості та складені умови?
Вправи
1. Користуючись алгоритмічною нотацією, складіть алгоритм знаходження середнього арифметичного двох чисел.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Цикли
Розв'язуючи практичні задачі, нерідко доводиться неодноразово повторювати одні й ті самі обчислення. Повторювані групи операторів (команд) називаються циклами. Цикли забезпечують компактний і наочний запис за допомогою інших операторів, наприклад операторів переходу.
Цикл із передумовою
Конструкція циклу з передумовою (цикл ПОКИ) має вигляд:
поки <умова Р> цикл <серія S> все
Перший рядок являє собою заголовок циклу, який містить умову Р. Другий рядок – це безпосередньо оператор циклу, що повинен багаторазово повторюватися, доки виконується дана умова (доки істинна умова Р). Цикл містить послідовність операторів <серія S>, яка називається тілом, циклу.
Якщо перед виконанням тіла циклу перевіряється умова Р, то такий цикл називається циклом з передумовою, а сама умова Р – умовою продовження циклу.
Виконання алгоритму починається з перевірки передумови. Якщо вона виконується, то буде виконаний наступний за заголовком оператор, тобто <серія S>, а потім керування буде передано знову на початок циклу. Якщо передумова не виконується, то оператор циклу жодного разу не виконається. Схема циклу з передумовою показана на мал. 84.1, а.
Розглянемо приклад. Нехай потрібно обчислити залишок від ділення двох цілих чисел А і В (А>=0, В>0). Знайти цю величину можна відніманням числа В від числа А, доки А залишається більшим від В. Наприклад, залишок від ділення 56 на 5 можна знайти, віднімаючи від 56 числа 5 і порівнюючи отриману різницю з 5. Оскільки 51>5,
ПОШУК ІНФОРМАЦІЇ В БАЗІ ДАНИХ ЗА ДОПОМОГОЮ ФІЛЬТРІВ. СОРТУВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ
ПОШУК ІНФОРМАЦІЇ В БАЗІ ДАНИХ ЗА ДОПОМОГОЮ ФІЛЬТРІВ. СОРТУВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ
Мета: навчитися знаходити в базі даних потрібну інформацію, використовуючи Фільтр по видаленому. Розширений фільтр; навчитися робити сортування інформації.
І. У таблиці «Атлас світу» географічної бази даних відсортувати:
• країни в порядку, зворотному до алфавітного;
• столиці за алфавітом і у зворотному порядку;
• знайти країну із найбільшою й найменшою площею.
ІІ. У цій же таблиці знайти:
СТВОРЕННЯ ТА РЕДАГУВАННЯ ТАБЛИЦЬ.
Завдання
Створити базу даних «Географічна». У ній створити таблиці «Атлас світу», «Клімат», «Населення» за зразками:
операції та операнди.
Мета: ввести поняття операції та операнду, способів їх опису, формувати в учнів вміння визначати пріоритет оперції; розвивати пам’ять, мислення; виховувати старанність, працелюбність наполегливість.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Контрольні запитання
1. Що розуміють у програмуванні під величиною, константою і змінною?
2. Що таке ідентифікатор? Наведіть приклади ідентифікаторів.
3. Що таке тип величини? '
4. Які типи величин належать до стандартних?
5. Назвіть типи числових величин і наведіть приклади.
6. Наведіть приклади чисел із фіксованою крапкою і з плаваючою крапкою.
7. Що таке літерні величини, назвіть типи літерних величин.
8. Наведіть приклади лінійних і прямокутних таблиць.
9. Що таке масив? Для чого служать індекси масиву?
10. Що спільного між рядком і масивом?
11. Що таке запис? Наведіть приклади записів.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Операційна система
Цілі уроку:
- допомогти учням засвоїти призначення і склад операційної системи комп'ютера, дати основні поняття, необхідні для роботи на комп'ютері.
- виховання інформаційної культури учнів, уважності, акуратності, дисциплінованості, посидючості.
- розвиток пізнавальних інтересів, навиків роботи з мишею і клавіатурою, самоконтролю, уміння конспектувати.
Устаткування:дошка, комп'ютер, комп'ютерна презентація.
План уроку:
I. Орг. момент.
II. Перевірка і актуалізація знань.
III. Теоретична частина.
IV. Практична частина.
V. Д/з
VI. Питання учнів.
VII. Підсумок уроку.
Хід уроку:
I. Орг. момент.
Вітання, перевірка присутніх. Пояснення ходу уроку.
II. Перевірка і актуалізація знань.
На минулому уроці ми розглянули, що називається програмним забезпеченням комп'ютера. Давайте на хвилину повернемося до нього і пригадаємо про що саме ми з вами говорили.
Ви коли-небудь замислювалися, як відбувається в комп'ютері обробка команд? Чому те або інше нашу дію викликає той або інший результат? Як саме відбувається взаємодія між людиною і комп'ютером?
Для того, щоб ми могли не думати про те, як в комп'ютері відбувається робота процесора з програмами, даними і з апаратними пристроями, існує спеціальний комплекс програм, званих операційною системою.
На цьому уроці ми розглянемо призначення і склад операційної системи комп'ютера.
III. Теоретична частина.Операційна система – це найголовніша програма.
Операційні системи разные, але їх призначення і функції однакові. Операційна система є основній і необхідній складовій ПО комп'ютера, без неї комп'ютер не може працювати в принципі.
Операційна система – комплекс програм, що забезпечують взаємодію всіх апаратних і
Операційні системи. Windows
Операційні системи. Windows
План
Історія створення Windows
1. Windows
2. ОС Windows 2.0.
3. Використання процесора 80386
4. Windows 3.0
5 Windows 3.1.
6. Windows for Workgroups 3
7 Windows NT 3.5
8 Windows 95
9 Windows NT 4.0.
10. Windows 98
11 Windows 2000
12 Windows XP
Історія створення Windows
Операційна система — це програма, що виконує функції посередника між користувачем і комп'ютером.
ОС, виконуючи роль посередника, переслідує дві мети: ефективно використовувати комп'ютерні ресурси і створювати умови для ефективної роботи користувача.
Як ресурси комп'ютера зазвичай розглядають.
— час роботи процесора;
— адресний простір основної пам'яті;
— устаткування введення/виведення;
— файли, що зберігаються в зовнішній пам'яті. Таким
«Оптичні диски. Види, фукнції, історія виникнення»
На тему:
«Оптичні диски.
Види, фукнції, історія виникнення»
Формати CD
Дуже коротко варто розглянути основні формати, утворені на CD за рахунок використання різних секторів, доріжок, стандартів.
Самий старий формат - CD-DA - аудіодиск: єдиний сеанс, отже, одна заголовна і одна фінальна область, між якими знаходяться тілько доріжки першого типу.
Наступний за часом - CD-ROM: також єдиний сеанс, одна заголовна область і одна фінальна. Між ними знаходяться доріжки другого типу (формально можуть бути і доріжки третього типу, але на практиці вони не використовуються). Цей формат читається будь-яким CD-ROM-нагромаджувачем, у тому числі і старими, що не розрізняють кілька сеансів.
Змішаний диск (Mixed Mode) містить у єдиному сеансі доріжки CD-DA і CD-ROM. Звичайний нагромаджувач повинний відключати відтворення звуку, виявляючи доріжку CD-ROM.
Більш сучасний варіант диска для multimedia-додатків, що використовують звук і відео в реальному часі - CD-ROM XA. Його доріжки даних можуть містити сектора різних форм для збереження даних і стиснутих аудио- відеопослідовностей.
CD-I (чи Зелений диск). По типі секторів - такої ж як CD-ROM XA, однак відрізняється організацією роботи з ним (зокрема TOC). Працює на відповідних йому нагромаджувачах.
CD-I Ready тип 1 - спеціальний різновид диска CD-DA, на першій доріжці якого перед першим фрагментом зберігається додаткова інформація