Главная » Файлы » Для вчителя | [ Добавить материал ] |
В разделе материалов: 1092 Показано материалов: 991-1000 |
Страницы: « Попередні 1 2 ... 98 99 100 101 102 ... 109 110 Наступні » |
Конспект уроку: Учень і його оточення (5 кл)
Мета уроку: Закріпити раніше вивчений матеріал. Відпрацювати граматичну тему Präsens.
Вивчити кількісні числівники від 1 до 12.
Тренувати учнів у читанні і письмі.
Хід уроку
І. Початок уроку (організаційний момент)
ІІ. Фонетична зарядка
ABC – Reim
ABCDE
Der Kopt tut mir weh
FGHIJK
Der Doktor, der ist da!
LMND
Jetzt bin ich froh!
PQRST
Es ist wieder gut, juchhe!
UVWX
Jetzt fehlt mir nix
YZ
Jetzt geh ich ins Bett
Сценарій свята : Українське Весілля
Світлиця прибрана рушниками, вишиванками.
На стіні мисник з посудом.
Стіл покритий скатертиною, на столі барвінок, шишки, гільце, коровай, гаптовані паперові квіти.
Ведучий: Шановні гості, друзі, діти, проходьте в нашу світлицю. Всім, чим багаті, вітаємо вас!
Ведуча: Любі гості! За столи сідайте, уважно до всього прислухайтесь. Що побачите, почуєте – на вус усе мотайте.
Ведучий: Сьогодні у нас весілля. То просимо не сумувати, а разом з нами веселитися і співати.
Ведуча: А якщо прийдеться, то й потанцювати (пританцьовує).
Всі сідають за стіл. По одну сторону гості молодої, по другу – молодого, а посередині гості. Ведучий і ведуча сідають за окремий стіл.
Звучить пісня: Зеленеє жито, зеленеє.
Урок-асоціація «Зоряне сузір’я «срібного століття» російської поезії»
Мета: узагальнити набуті знання з теми «Поезія срібного століття», поглибити уявлення учнів про літературні напрямки;
формувати навички виразного читання поетичних творів та їх аналізу, розвивати асоціативне мислення школярів, їх творчі здібності та вміння презентувати власні роботи;
прищелювати учням любов до художнього слова, сприяти вихованню естетичних почуттів.
Епіграф:
Що на цій планеті,
Відколи сотворив її пан Бог,
Ще не було епохи для поетів,
Але були поети для епох.
Ліна Костенко
Висловлювання про поезію на мультимедійній дошці:
Різноманітність природи України /питання до розділу/
1. Найбільша річка України:
– Дунай;
– Дністер;
– Дніпро.
2. Яке населення переважає в нашій країні:
– міське;
– сільське.
3. Найчисельніший вид тваринного світу України:
– звірі;
– комахи;
– птахи.
4. Прочитати назви тварин. Птахів підкреслити однією рискою, звірів – двома.
– Кіт лісовий,
– дрохва,
– рись,
– кабан,
– вовк,
– сова,
– лелека,
– пелікан,
– муфлон,
– олень,
– чапля.
5. Більше половини запасів деревини в Україні становлять:
– листяні дерева;
– хвойні дерева.
6. Підкреслити назви тих дерев, які ростуть тільки в Криму:
– –пальма;
– ялиця;
– дуб;
– клен;
– лавр;
Програма зовнішнього незалежного оцінювання з географії:
Програму зовнішнього незалежного оцінювання з географії 2009 року розроблено на основі чинної програми з географії для 6-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
Мета зовнішнього незалежного оцінювання з географії:
виявити і оцінити рівень навчальних досягнень учасників зовнішнього незалежного оцінювання.
оцінити ступінь підготовленості учасників зовнішнього незалежного оцінювання до подальшого навчання у вищих навчальних закладах.
Завдання зовнішнього незалежного оцінювання з географії, оцінити в учасників зовнішнього незалежного оцінювання:
сформуваність комплексного, просторового, соціально орієнтованого уявлення про Землю на основі краєзнавчого, регіонального та планетарного підходів;
використання географічних компетенцій, необхідних у повсякденному житті та майбутній трудовій діяльності;
розвиток географічного мислення;
здатність застосовувати географічні знання та набуті вміння для аналізу природних, суспільних і господарських процесів, подій, явищ;
рівень сформованості географічної культури.
Жалдак М.І., Морзе Н.В Методика ознайомлення учнів з поняттям інформації
Якщо для вивчення понять алгоритму та комп’ютера вже створено певну методику, то, як показує практика, поняттю інформація вчителі майже не приділяють уваги. Часто вчителі, враховуючи те, що поняття інформації за програмою вивчається на перших уроках, або формально відносяться до пояснення цього поняття або зовсім його опускають. Крім того, деякі вчителі вважають, що курс інформатики повинен починатися не з вивчення теоретичних питань, а з практичної роботи за комп’ютером, і будують шкільний курс, виходячи з таких міркувань. Сьогодні також методичною проблемою для вчителів є побудова уроків, присвячених поняттю інформації, відсутність відповідної системи завдань та вправ, методичної літератури з цього питання.
В більшості навчальних посібників з інформатики багато говориться про комп’ютери, алгоритми, програмні засоби, методи розв’язування задач з використанням комп’ютера, але майже нічого або мимохідь про поняття інформації. Тим самим створюється уява, що інформація – це дещо очевидне та невизначене і говорити про це довго і систематично не слід. Але ж поняття інформація є ключовим поняттям, що зв’язує різні теми курсу. Курс інформатики – це насамперед вивчення властивостей інформації, методів і засобів її збирання, зберігання, опрацювання, подання, передавання, коректного і правильного використання.
Фактографія розвитку вітчизняної науки і техніки на уроках інфор-матики.
Орієнтація курсу основ інформатики і обчислювальної техніки на форму-вання готовності учнів до життя і трудової діяльності в умовах інформатизовано-го суспільства майбутнього сторіччя має визначати не тільки його зміст, а і сві-тоглядну спрямованість.
Зважаючи на природну зацікавленість учнів новими інформаційними тех-нологіями, використання яких їм доводиться бачити у повсякденному житті, у засобах масової інформації, кіно - та відеофільмах, реалізація завдань, які поста-влено перед курсом, на перший погляд не здається надто важкою. З іншого боку, окрім основних результатів навчання слід обов’язково планувати і додаткові, а надто – реалізацію виховних впливів як процесу навчання, так і навчального ма-теріалу.
Відомо, що при правильному підборі фактичного матеріалу з історії роз-витку майже кожної галузі науки, техніки та культури можна до певної міри за-програмувати спрямованість розвитку особистості, орієнтацію її на певну систе-му цінностей. Для багатьох учнів переконливим є посилання на історичні факти, які свідчать про пріоритет вітчизняної науки і техніки на певних етапах їх розвитку.
Аналіз результатів незалежного зовнішнього тестування 2008 по Україні
Здійснивши аналіз результатів тестування, Український центр оцінювання якості освіти отримав великий масив інформації про рівень навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів поточного та попередніх років. Дотримуючись у своїй діяльності принципів відкритості та прозорості, нами було прийнято рішення про розміщення в мережі Інтернет узагальнених даних про результати зовнішнього оцінювання в розрізі кожного навчального закладу системи загальної середньої освіти, випускники яких брали участь у тестуваннях.
Однак, оприлюднюючи результати вступників до вищих навчальних закладів, у нас виникли певні побоювання стосовно того, що окремі керівники органів управління освітою та навчальних закладів, представники засобів масової інформації спробують використати ці дані в процесі оцiнювання роботи закладiв освiти або окремих педагогiв, визначення їхнього рейтингу тощо. Категорично заперечуємо щодо застосування такого підходу. Свою позицiю пояснюємо наступним.
Закон України "Про освіту"
Про освіту
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1991, N 34, ст.451 )
( Вводиться в дію Постановою ВР
N 1144-XII ( 1144-12 ) від 04.06.91, ВВР, 1991, N 34, ст.452 )
( Із змінами, внесеними згідно з Декретами
N 12-92 від 26.12.92, ВВР, 1993, N 10, ст. 76
N 23-92 від 31.12.92, ВВР, 1993, N 11, ст. 93
Законами
N 3180-XII ( 3180-12 ) від 05.05.93, ВВР, 1993, N 26, ст.277
N 69/94-ВР від 30.06.94, ВВР, 1994, N 29, ст.258
N 183/94-ВР від 23.09.94, ВВР, 1994, N 41, ст.376
N 200/94-ВР від 13.10.94, ВВР, 1994, N 45, ст.404
N 498/95-ВР від 22.12.95, ВВР, 1996, N 3, ст. 11
N 96/96-ВР від 22.03.96, ВВР, 1996, N 16, ст. 71 )
Методичний посібник з формування культури використання мобільного зв'язку
- мобільна культура;
- правила поведінки в громадських місцях і опис послуг, завдяки якому можна користуватися зв’язком, не перериваючи навчальний процес;
- рекомендації батькам.