Главная » Файлы » Для вчителя | [ Добавить материал ] |
В разделе материалов: 1092 Показано материалов: 181-190 |
Страницы: « Попередні 1 2 ... 17 18 19 20 21 ... 109 110 Наступні » |
«Графічний інтерфейс Windows».
Корoткий опис: «Графічний інтерфейс Windows».
Цілі уроку: допомогти учням засвоїти поняття графічний інтерфейс, способи управління в Windows, дати основні поняття, необхідні для роботи на комп'ютері.
- виховання інформаційної культури учнів, уважності, акуратності, дисциплінованості, посидючості.
- розвиток пізнавальних інтересів, навиків роботи з мишею і клавіатурою, самоконтролю, уміння конспектувати.
Устаткування:дошка, комп'ютер, комп'ютерна презентація.
План уроку:
Цілі уроку: допомогти учням засвоїти поняття графічний інтерфейс, способи управління в Windows, дати основні поняття, необхідні для роботи на комп'ютері.
- виховання інформаційної культури учнів, уважності, акуратності, дисциплінованості, посидючості.
- розвиток пізнавальних інтересів, навиків роботи з мишею і клавіатурою, самоконтролю, уміння конспектувати.
Устаткування:дошка, комп'ютер, комп'ютерна презентація.
План уроку:
I. Орг. момент.
II. Перевірка і актуалізація знань.
III. Теоретична частина.
IV. Практична частина.
V. Д/з
VI. Питання учнів.
VII. Підсумок уроку.
Державні та народні символи України
Корoткий опис: Державні та народні символи України
Урок державності
Мета: продовжувати вивчення державних сим¬волів України, культурної спадщини рідного краю. Формувати пізнавальні інтереси учнів. Розвивати почуття патріотизму, національної гідності. Ви¬ховувати повагу до державної символіки України, почуття любові до своєї землі.
Обладнання:
1. Державний прапор України.
2. Магнітофонний запис «Гімн України».
3. Загадки, прислів'я.
4. Куточок «Державні символи України».
5. Пісні.
6. Вірші.
7. Український одяг.
8. Легенди.
9. Народні ігри.
10. Паперові квіти-шапочки.
11. Написи, вислови.
12. Гілочки калини, верби.
Урок державності
Мета: продовжувати вивчення державних сим¬волів України, культурної спадщини рідного краю. Формувати пізнавальні інтереси учнів. Розвивати почуття патріотизму, національної гідності. Ви¬ховувати повагу до державної символіки України, почуття любові до своєї землі.
Обладнання:
1. Державний прапор України.
2. Магнітофонний запис «Гімн України».
3. Загадки, прислів'я.
4. Куточок «Державні символи України».
5. Пісні.
6. Вірші.
7. Український одяг.
8. Легенди.
9. Народні ігри.
10. Паперові квіти-шапочки.
11. Написи, вислови.
12. Гілочки калини, верби.
Учень. Буває, часом сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво, —
Оці степи, це небо, ці ліси.
Усе так гарно, чисто, незрадливо,
Інтернет. Електронна пошта і пошук інформації
Корoткий опис: Інтернет. Електронна пошта і пошук інформації
Тема: Інтернет. Електронна пошта і пошук інформації.
Мета: ознайомити учнів з електронною поштою, навчити отримувати доступ до документів, мати поняття про службу новин (телеконференції).
Обладнання: персональні комп’ютери, опорний конспект до заданої теми .
Тип уроку: урок формування умінь і навичок.
Форма організації уроку.
Робота в комп’ютерному класі – лекційне заняття; пояснення нового матеріалу.
Хід уроку
Тема: Інтернет. Електронна пошта і пошук інформації.
Мета: ознайомити учнів з електронною поштою, навчити отримувати доступ до документів, мати поняття про службу новин (телеконференції).
Обладнання: персональні комп’ютери, опорний конспект до заданої теми .
Тип уроку: урок формування умінь і навичок.
Форма організації уроку.
Робота в комп’ютерному класі – лекційне заняття; пояснення нового матеріалу.
Хід уроку
Операційна система
Корoткий опис: Операційна система
Цілі уроку:
- допомогти учням засвоїти призначення і склад операційної системи комп'ютера, дати основні поняття, необхідні для роботи на комп'ютері.
- виховання інформаційної культури учнів, уважності, акуратності, дисциплінованості, посидючості.
- розвиток пізнавальних інтересів, навиків роботи з мишею і клавіатурою, самоконтролю, уміння конспектувати.
Устаткування:дошка, комп'ютер, комп'ютерна презентація.
План уроку:
Цілі уроку:
- допомогти учням засвоїти призначення і склад операційної системи комп'ютера, дати основні поняття, необхідні для роботи на комп'ютері.
- виховання інформаційної культури учнів, уважності, акуратності, дисциплінованості, посидючості.
- розвиток пізнавальних інтересів, навиків роботи з мишею і клавіатурою, самоконтролю, уміння конспектувати.
Устаткування:дошка, комп'ютер, комп'ютерна презентація.
План уроку:
I. Орг. момент.
II. Перевірка і актуалізація знань.
III. Теоретична частина.
Комп'ютерні мережі
Корoткий опис: Комп'ютерні мережі
Цілі уроку: - допомогти учням отримати уявлення про комп'ютерні мережі, їх класифікації, топологію, познайомитися з роботою в мережі, дати основні поняття, необхідні для роботи на комп'ютері, навчити завантажувати потрібну веб-сторінку, переходити на іншу, зберігати інформацію на жорсткий диск.
- виховання інформаційної культури учнів, уважності, акуратності, дисциплінованості, посидючості.
- розвиток пізнавальних інтересів, навиків роботи з мишею і клавіатурою, самоконтролю, уміння конспектувати.
Устаткування:дошка, комп'ютер, комп'ютерна презентація.
План уроку:
Цілі уроку: - допомогти учням отримати уявлення про комп'ютерні мережі, їх класифікації, топологію, познайомитися з роботою в мережі, дати основні поняття, необхідні для роботи на комп'ютері, навчити завантажувати потрібну веб-сторінку, переходити на іншу, зберігати інформацію на жорсткий диск.
- виховання інформаційної культури учнів, уважності, акуратності, дисциплінованості, посидючості.
- розвиток пізнавальних інтересів, навиків роботи з мишею і клавіатурою, самоконтролю, уміння конспектувати.
Устаткування:дошка, комп'ютер, комп'ютерна презентація.
План уроку:
ФОРМАТУВАННЯ ТЕКСТУ
Корoткий опис: ФОРМАТУВАННЯ ТЕКСТУ
Особистісно зорієнтований урок інформатики 11 клас
Мета уроку: навчити дітей форматувати текстовий документ: форматувати символи, абзаци, сторінки; формувати навички свідо¬мого планування своєї навчальної діяльності, розвивати самостійність у засвоєнні на¬вчального матеріалу; виховувати впевненість у своїх силах, колективізм, естетичність у оформленні тексту.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань і навичок.
Обладнання: роздатковий матеріал, пам'ятки, завдання.
Особистісно зорієнтований урок інформатики 11 клас
Мета уроку: навчити дітей форматувати текстовий документ: форматувати символи, абзаци, сторінки; формувати навички свідо¬мого планування своєї навчальної діяльності, розвивати самостійність у засвоєнні на¬вчального матеріалу; виховувати впевненість у своїх силах, колективізм, естетичність у оформленні тексту.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань і навичок.
Обладнання: роздатковий матеріал, пам'ятки, завдання.
ПІДПРОГРАМА. ПРОЦЕДУРИ ТА ФУНКЦІЇ
Корoткий опис: ПІДПРОГРАМА. ПРОЦЕДУРИ ТА ФУНКЦІЇ
УРОКИ З ТЕМИ
УРОК 1
Тема. Підпрограми. Використання процедур у створенні програм.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: середовище Turbo Pascal.
Мета:
• навчальна: ознайомити з поняттям «підпрограми» та «параметри підпрограм», пояснити їх призначення;
• розвивальна: розвиток логічного й ана¬літичного мислення;
• виховна: підтримувати постійний інтерес до предмета і прагнення до набуття нових на¬вичок і вмінь.
Хід уроку
УРОКИ З ТЕМИ
УРОК 1
Тема. Підпрограми. Використання процедур у створенні програм.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: середовище Turbo Pascal.
Мета:
• навчальна: ознайомити з поняттям «підпрограми» та «параметри підпрограм», пояснити їх призначення;
• розвивальна: розвиток логічного й ана¬літичного мислення;
• виховна: підтримувати постійний інтерес до предмета і прагнення до набуття нових на¬вичок і вмінь.
Хід уроку
Повторення. Підпрограми.
Корoткий опис: Тема: Повторення. Підпрограми.
Мета: Повторити організацію багатократного виконання групи вказівок (тіла циклу) із вказаною умовою, схему дії кожного із трьох циклів (для, поки, до), використання циклічних структур при складанні програм.
Обладнання: карточки, підручник, комп’ютер, плакати.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання (5 хв).
Задача
Початковий капітал підприємства “ПРОМ-ІНВЕСТ”, що вготовляє мебель, складає 3 000 000 гривнів. Щорічний прибуток підприємства становить 15 відсотків, при чому 20 відсотків вираховується прибуткового податку. Скласти програму для знаходження вартості виготовленої продукції через N років.
Мета: Повторити організацію багатократного виконання групи вказівок (тіла циклу) із вказаною умовою, схему дії кожного із трьох циклів (для, поки, до), використання циклічних структур при складанні програм.
Обладнання: карточки, підручник, комп’ютер, плакати.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання (5 хв).
Задача
Початковий капітал підприємства “ПРОМ-ІНВЕСТ”, що вготовляє мебель, складає 3 000 000 гривнів. Щорічний прибуток підприємства становить 15 відсотків, при чому 20 відсотків вираховується прибуткового податку. Скласти програму для знаходження вартості виготовленої продукції через N років.
Повторення. Цикли.
Корoткий опис: Тема: Повторення. Цикли.
Мета: Повторити організацію багатократного виконання групи вказівок (тіла циклу) із вказаною умовою, схему дії кожного із трьох циклів (для, поки, до), використання циклічних структур при складанні програм.
Обладнання: карточки, підручник, комп’ютер, плакати.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання (5 хв).
Мета: Повторити організацію багатократного виконання групи вказівок (тіла циклу) із вказаною умовою, схему дії кожного із трьох циклів (для, поки, до), використання циклічних структур при складанні програм.
Обладнання: карточки, підручник, комп’ютер, плакати.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання (5 хв).
«Основи інформатики» (9 клас)
Корoткий опис: Інформаційна система
Етапи встановлення та характеристика різних поколінь обчислювальних систем. Інформація та повідомлення.
Кодування інформації. Подання даних в комп’ютері.
Структура і функції інформаційної системи.
Архітектура та принцип роботи ЕОМ.
Персональний комп’ютер та його основні вузли.
Магістрально-модульний принцип побудови ПК. Внутрішня пам’ять.
Пристрої введення інформації.
Пристрої виведення інформації.
Зовнішня пам’ять комп’ютера.
Етапи встановлення та характеристика різних поколінь обчислювальних систем. Інформація та повідомлення.
Кодування інформації. Подання даних в комп’ютері.
Структура і функції інформаційної системи.
Архітектура та принцип роботи ЕОМ.
Персональний комп’ютер та його основні вузли.
Магістрально-модульний принцип побудови ПК. Внутрішня пам’ять.
Пристрої введення інформації.
Пристрої виведення інформації.
Зовнішня пам’ять комп’ютера.