Главная » Файлы » Для вчителя » Інформатика | [ Добавить материал ] |
В категории материалов: 735 Показано материалов: 541-550 |
Страницы: « Попередні 1 2 ... 53 54 55 56 57 ... 73 74 Наступні » |
Сортировать по: Даті · Назві · Завантаженням · Переглядам
природна зацікавленість учнів новими інформаційними технологіями
Орієнтація шкільного курсу інформатики на формування готовності учнів до життя і трудової діяльності в умовах інформатизованого суспільства ХХІ сторіччя має визначати не тільки його зміст, а і світоглядну історичну спрямованість.
Зважаючи на природну зацікавленість учнів новими інформаційними технологіями, використання яких їм доводиться бачити у повсякденному житті, у засобах масової інформації, кіно - та відеофільмах, реалізація завдань, які поставлено перед курсом, на перший погляд не здається надто важкою. З іншого боку, окрім основних результатів навчання слід обов’язково планувати і додаткові, а надто – реалізацію виховних впливів як процесу навчання, так і навчального матеріалу.
МЕТОДИКА ВИВЧЕННЯ ТЕМИ "ОПЕРАЦІЙНІ СИСТЕМИ" В ШКОЛІ
Вступ 3
Розділ 1. Вимоги до вивчення теми "Операційна система MS-DOS"
1.1. Поурочне планування 4
1.1.1. Теоретичні заняття 4
1.1.2. Практичні заняття 4
Розділ 2. Методичні рекомендації до вивчення теми "Операційна система MS-DOS"
2.1. Методичні зауваження і дидактичні матеріали до теоретичних занять 2
2.1.1. Дерево каталогів 3
2.1.2. Шлях до файла 4
2.1.3. Склад операційної системи MS-DOS 6
2.1.4. Завантаження операційної системи MS-DOS 6
2.1.5. Склад операційної системи MS-DOS 7
2.2. Питання для тестування 8
2.3. Методичні зауваження і дидактичні матеріали до практичних занять 12
2.3.1. Виявлення дерева каталогів. 12
2.3.2. Створення дерева каталогів 13
2.4. Питання до тестування 16
Висновок 20
Література 21
Додаток. План-конспект уроку з інформатики 22
Excel. Побудова діаграм і графіків при роботі з табличним процесором. Оформлення таблиць
Методичне забезпечення: персональний комп`ютер, мультимедійна дошка, проектор, «Інформатика. Комп`ютерна техніка. Комп`ютерні технології», підручник: Пушкарь О.І. - К.: Видавничий центр «Академія», 2003.
Цікаві, молодіжні задачі з Інформатики
Історія розвитку обчислювальної техніки. Покоління ЕОМ.
Мета: Ознайомити учнів з історією розвитку обчислювальної техніки, різними поколіннями ЕОМ.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Ставимо учням запитання, чи цікаво вам дізнатися якими були перші комп’ютери?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1. Історичний розвиток покоління ЕОМ.
Системи опрацювання текстів, їх класифікація та основні функції. Завантаження текстового редактора. Інтерфейс текстового редактора. Переміще
Інтернет
Web-сторінки
HTML-документи
Web-документи
WWW-сторінки
Bew-документи
2. Яким чином окремий комп'ютер можна підключити до мережі Internet?
безпосередньо до мережі (як телефон)
"Побудова діаграм в електронних таблицях Excel"
Сформувати вміння створювати діаграми;
Вдосконалювати навички роботи на ПК;
Виховувати старанність, активність при вивченні нового матеріалу,
уміння працювати в групі;
Фрагмент календарно-тематичного плану з інформатики в 11 класі
План-конспект уроку з інформатики в 11 класі
Тема уроку: Електронна пошта в глобальній мережі, принцип функціонування. Поштові стандарти. Електронна адреса. Створення, відправлення та одержання електронного повідомлення.
Мета уроку: дати учням початкове уявлення про електронну пошту, принцип її функціонування; сформувати в учнів знання щодо створення, відправлення та одержання електронного повідомлення; виховувати в учнів бережливе ставлення до власності школи; розвивати у школярів вміння робити узагальнення, виділяти основне; формувати в учнів стійкі професійні інтереси та продовжити ознайомлення учнів із професією оператора ЕОМ;